Jsem zaměstnaný jako OSVČ a budu pracovat v "Kolbence"

Nová práceNormální práci nemůžu najít a to dělám asi všechno možné i nemožné pro nalezení nějakého dobrého místa, jak píšu v sekci Deník nezaměstnaného na hlavním blogu.

Jediná reálná práce, co se mi zatím naskytla, je možnost pracovat na smlouvu jako OSVČ, tj. jako "podnikatel". Jedna firma, které se líbil můj online životopis, mi nabídla, že mi dá smlouvu na půl roku a hned mě pronajme svému zákazníkovi, kterému dodává služby jako externí dodavatel.


Tak jsem to vzal, jiná práce zatím není

Budu dostávat mnohem vyšší plat (proplacenou fakturu), jak bych dostal, kdybych byl normálně zaměstnaný v hlavním pracovním poměru. Na konci měsíce jen vystavím fakturu dodavatelské firmě za mé levné služby, no a ta zase vystaví drahou fakturu svému zákazníkovi, který si mě od nich pronajal na toho půl roku. Pak už asi práce nebude, ale ještě to není jasné.

Zákazník ani dodavatelská firma za mě nebudou muset platit odvody ze mzdy na SP a ZP, nemusí mi dávat dovolenou, přispívat na jídlo ani dávat žádné jiné požitky, co mají jiní zaměstnanci, se kterými budu pracovat a normálně s nimi sedět v kanceláři jako řadový zaměstnanec. Všechno jde na mé triko, neboť budu pracovat na smlouvu, budu placený za odpracované hodiny a nejsem nijak chráněný Zákoníkem práce. Když nebudu pracovat (nemoc, péče o děti, náhradní volno, dovolená), tak nic nedostanu. Sociální a zdravotní pojištění si musím platit sám a to samé platí i pro daň z příjmu.

Jsem ale rád alespoň za něco, neboť do práce na HPP k tomu jejich velkému zákazníkovi bych se nikdy nedostal (na půl roku by mě asi nezaměstnal). Budu si zde alespoň psát poznatky z nové práce v nově zavedené sekci, kterou jsem nazval pracovně Kolbenka, což mi přijde jako příznačný název pro fabriku, kam budu chodit denně do rachoty.

(Tyto zápisky o nové práci budu ale psát zpětně a budou také publikované až s časovým posunem, kdy tohle je již historie. Nechtěl bych totiž, aby nějaký můj šéf tohle objevil na internetu a druhý den si přečetl, co jsem včera dělal. To by asi nedopadlo dobře!)

Brzy tedy bude pokračování - Můj první den práce v "Kolbence" :-)

Žádné komentáře :

Okomentovat