Můj první den práce v "Kolbence"

Nová práceDnes začínám v nové práci, jak jsem již zmínil v příspěvku - Jsem zaměstnaný jako OSVČ, pracuji tedy jako externista u jedné velké firmy, kterou nechci raději jmenovat a budu jí tady na blogu říkat pracovně "Kolbenka". Poslala mě tam dodavatelská firma, se kterou mám smlouvu a do Kolbenky budu každý den jezdit normálně do práce na osm hodin a dělat zajímavou práci (opět bez detailů, na to je internet moc divoký).

Dostal jsem jméno šéfa, u kterého se mám hlásit a řekli mi, že mám přijít tak na 9:00 nebo trochu po deváté. Tak jo, na devět jsem normálně chodil, tak jsem to bral jako dobrý začátek, ale to jsem ještě netušil.

Vyrazím ráno z domu s mírnou časovou rezervou, abych tam zase nečekal už o půl deváté. Jelikož mi ale ujela tram před nosem, tak jsem do firmy dorazil přesně v 9:00 hod. Trvalo mi ale chvíli, než jsem našel ten správný vchod do budovy, vystál frontu na recepci, kde se všichni zapisovali, našel občanku v batohu, aby mě recepční zaevidovala jako návštěvu a vydala mi jakousi kartu, než recepční našla telefon v počítači na člověka, ke kterému jsem měl jít, než to ten člověk zvedl, než pro mě došel... 9:25 je teda "dobrý" začátek ;-)

Šéf pro mě poslal mého nového kolegu, tak jsme se pozdravili a vydali se na pracoviště. Po cestě halou mi kolega říká, že mě čekali už v osm. No výborně, ještě "lepší" začátek, než jsem doufal!

Došli jsme na pracoviště a já se hned začínám omlouvat svému šéfovi, že jsme si asi nerozuměli, že jsem myslel, že začínají až v devět, a že si to samozřejmě nadpracuji. Tak jo, sice se nějak divně koukal, ale snad dobré. Představil mě mým budoucím kolegům kolem, se kterými jsme si normálně potykali a posadil mě k volnému stolu. Prý počítač ještě nepřivezli (mám pracovat na PC), takže zatím se budu tak rozhlížet a dají mi nějakou dokumentaci o firmě na čtení.

Kolega mi pak vytiskl asi 30 stránek na čtení (nějaká schémata firemních produktů a jejich popis), já sedl a začal studovat, co jsem to vlastně dostal.


Čas oběda v nové práci...

Nastal čas oběda, já měl dávno všechno několikrát přečtené, no a potřeboval jsem na vzduch. Omluvil jsem se tedy, že musím přes oběd ještě něco zařídit na úřadech a že se za chvíli vrátím. Mají tam totiž v budově nějakou kantýnu, kam všichni chodí na obědy - hala se stolky, fronta u pultu, umakartové tácky s jídlem (prostě "Kolbenka"), což já teda moc nemůžu a nechápu, jak někdo může takto obědvat.

Potřebuji se přes oběd trochu projít, dát normální jídlo někde v hospodě, pivko a cígo, proto jsem raději šel na úřady něco vyřídit, ať mám alespoň ty papíry v pořádku.

Vrátil jsem se asi za hodinku, sedl ke stolu, přečetl si znovu vytisknuté papíry a přestalo mě to vážně bavit. Šel jsem tedy vedle za kolegou, neboť jsem slyšel, že řeší nějaký problém. Ptal jsem se, zda se můžu dívat, jak to řeší, abych trochu načichl atmosféru. Prý jo, tak jsem koukal, co dělá na počítači, sem tam se na něco zeptal a tím trochu zjistil, v čem má práce bude vlastně spočívat.

Kolega dokončil "problém", tak jsem se zase vrátil na místo a po cestě řekl šéfovi, že už mám všechno 3x přečtené, zda nemá něco dalšího ke studiu. Řekl, že neví, zda má cenu všechno tisknout a tak jsem řekl, ať to "všechno" netiskne, že si zítra vezmu notebooka, může mi to jen nahrát a já si to budu číst na svém počítači. Šetřme naše lesy, ne?

Nikdo si mě nevšímal, nikdo mě neprovedl po firmě, každý se staral o svou práci, takže jsem už asi podesáté dělal, že opět čtu ty vytisknuté papíry z rána, kdy hodina se nachýlila a všichni začali odcházet domů. Přišel jsem pozdě, tak jsem chtěl jako zůstat déle, ale šéf řekl, že to dnes můžu zabalit, tak jsem šel.

Moc hezký a neuvěřitelný den! Firma si mě objedná, platí můj drahý čas a přitom nemám nic na práci. Fakt, síla!

Přijel jsem k domovu a musel skočit na pivko, neboť takovou "Kolbenku", kde dělají "stroje", aby člověk pohledal. Nikdo se s nikým nebaví, všichni si hledí svého, nový pracovník nemá nachystaný počítač, práci ani nějaké úvodní zaškolení. K tomu ještě ta jídelna s táckama...

Do čeho jsem se to zase nechal navrtat?

2 komentáře :

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, tak to mi připadá jako práce na nějakém úřadě nebo ve státním sektoru. Ještě mi chybělo kafíčko a cigaretka. Teď ještě otázka za kolik to je? Samozřejmě jako OSVČ si platíš socku a zdravotku, takže otázka zda se to vyplatí.

Jobie řekl(a)...

Dík za komentář a počkej na další příspěvky, to se teprve pobavíš! Není to práce "na úřadě", ale v jedné velké zahraniční firmě, kdy ten chaos a flákání tam mě neskutečně fascinuje. Časem sem dám podrobnosti a zmíním i výši platu (za to flákání), neboť to je na tom to nejlepší :-))

(Jo, SP/ZP si platím sám a vyplatí se to mnohonásobně.)

Okomentovat