V nové práci zatím jen flákání, studium, čekání na počítač...

Nová práceDnes jsem dorazil na osmou, neboť dřív to nějak nestíhám, ale stejně jsem zde první. Je to divné, neboť obvykle chodím poslední, tak před devátou, ale dnes jsem zkusil přijít dříve. Jak jsem totiž zatím vypozoroval, tak zde platí, že kdo dřív přijde, ten dřív odchází. Takže je tady plno lidí už v 8 a po 16. hodině prchají domů. Dokonce tady bývá pár lidí, co přijdou na sedm a lehce po třetí odcházejí domů. Tomu říkám život!

V bývalé práci jsme chodili na 9 (9:30) a pracovní doba byla 8 hod. + 1 hod. na oběd, takže do 18:00, což znamenalo, že všichni odcházeli až tak před půl sedmou. Celý den byl tímto v háji, takže nynější možnost odpracovat si osm hodin takhle variabilně je naprosto neskutečná. Přijdu na sedm, po třetí hodině odcházím a skoro celé odpoledne volno. Paráda!

Dnes nebudu asi zase nic dělat, stále totiž čekám na firemní počítač, který dnes zcela určitě nebude. Šéf má navíc dnes dovolenou, takže by ani nemohl podepsat přidělení. Čeká mě asi jen pokračování úvodního školení s tím kolegou ze včerejška. Jsem ale zvědav, jaké to bude mít dneska v týmu tempo, když šéf je pryč :-)

Je půl deváté a kolegové se začínají trousit, takže pokračování až večer doma...


Večerní doplnění z domu:

Dnes to byla opět flákárna! Všichni si hleděli svého, což bylo jen pár pracovních věcí, jak jsem tak vysledoval. Párkrát jsem se zvedl a šel se podívat, co to kolegové řeší, když se bavili o nějakém problému. Byly to ale drobnosti, rychle vyřešené, takže se poté zase všichni věnovali svému osobnímu "flákání".

V deset pěkně všichni na svačinku do kantýny, na kávičku, cigárko. Před dvanáctou na oběd do táckárny, odpoledne brzo domů... Tomu tedy říkám pracovní pohodička :-)

Vzpomněl jsem si, jak mi kdosi u pohovoru před nástupem říkal, že se u nich asi budu nudit, když jsem popisoval, jakou mám praxi a na čem jsem pracoval. Nevěřil jsem, neboť se budu muset hodně věcí naučit, ale jak zatím koukám, tak to byla asi pravda. Byl jsem vždy zvyklý na jiný výkon a jiné tempo, ať už někde v práci nebo obecně v životě. Jsem tedy zvědav, jak se smířím s tím, že tady jde všechno tak pomalu, každý má na všechno čas a nikdo se moc nepředře.

Za ty prachy, co tady budu dostávat, se s tím sice rád smířím, ale ještě uvidím, jak dlouho mě to "flákání" bude bavit ;-)

Žádné komentáře :

Okomentovat