V nové práci stále bez počítače a boj proti nudě

Nová práceSedím už třetí den v nové práci a jsem stále bez firemního počítače, který potřebuji, abych mohl vůbec něco dělat. Mám tu sice vlastní notebook, ale nikam se s ním nepřipojím, neboť nemám ani jméno ani heslo do firemní sítě, nedostanu se ani na internet. Slouží mi vlastně jen jako taková přenosná čtečka dokumentů, co mi nahrál šéf přes flashku, abychom zbytečným tiskem neničili naše lesy. Firemní počítač stále nemám, čeká se na schválení, tak si tady jen čtu nějakou firemní dokumentaci, koukám na grafy a schémata.

Ve středu mě to ale přestalo nějak bavit, tak jsem řekl šéfovi, že odpoledne "musím" k doktorovi pro něco a šel jsem už ve 14 hod. domů. Nešel jsem s kolegy ani na oběd a byl jsem rád, že jsem vypadl. Doma mám tolik práce a tady se celý den jen flákám a nic nedělám ;)


Musím bojovat proti nudě v práci!

Další den začíná úplně stejně, jak ten předchozí... Čtení dokumentace je ale úplně na nic, neboť si z toho skoro nic nepamatuji. Dokud mi k tomu někdo něco neřekne a nepředvede v reálu, tak mi to po přečtení hned vypadává z hlavy. Začal jsem tedy dělat to, že se nenápadně k někomu "vnutím", abych vůbec poznal, co a jak tady dělají. (Už mě všichni trochu znají, litují mě, že nemám počítač, tak to nevypadá vlezle.)

Když tedy vidím, že někdo něco řeší, tak se slušně zeptám, jestli se můžu podívat, přisunu si židličku ke kolegovi a chvíli se koukám. Dává mi to mnohem víc, jak to pasivní čtení. Problém jen je, že toho nikdo nemá moc na práci, tak se nemám od koho ani co učit. Celou pracovní šichtu každý prokládá nějakým vyřizováním emailů, telefonováním, pobíháním po budově...

Vůbec nechápu, proč mě tady potřebují a proč si mě objednali jako kontraktora od té mé "mateřské" firmy, se kterou mám smlouvu jako OSVČ ;-)

No nic, jdu si zase chvíli číst ty blbosti (starou dokumentaci), co mi dali ke studiu. Musím ale něco vymyslet, abych se v té práci tak nenudil!

Žádné komentáře :

Okomentovat