Začínám druhý týden v práci a stále nic nedělám

Nová práceJe pondělí a začínám svůj druhý týden v "Kolbence". Jsem na tom stále stejně - chodím na osm hodin do rachoty, ale nic tam nedělám. Jediná změna je snad v tom, že jsem konečně dostal vstupní kartu do fabriky, takže se nemusím každý den ráno zapisovat na recepci jako návštěva a čekat na kolegu, až mě vyzvedne. Přidělení karty trvalo týden, jsem tedy zvědav, za jak dlouho dostanu konečně počítač ;-)

Firemní počítač jsem totiž ještě nedostal, tak sedím u vlastního notebooku, který si nosím každý den z domu, a stále dokola studuji dokumentaci, kterou mi minulý týden nahrál šéf, aby se to nemuselo tisknout. Čeká se prý na další schválení, neboť kromě PC potřebuji i nějaké účty k síti apod.

Přes svůj notebook se ale nemůžu připojit k internetu a WiFi síť tady také nikde není, tak nemůžu ani zkontrolovat emaily, zda mi nedorazila nějaká nová pracovní nabídka. Nu což, na to je čas večer doma a mám tak alespoň v práci klid na to studium ;-)

Procházím už po několikáté ty samé dokumenty, neboť co jsem minulý týden přečetl a snažil se zapamatovat, tak jsem již "úspěšně" zapomněl. Co se dá ale dělat? Čtu si teoretické informace a nic si nemůžu prakticky ověřit. Nechce se mi ani otravovat kolegy kolem, neboť všichni na něčem usilovně pracují, nebo to tak alespoň vypadá. Je hlavně hloupé, pořád je s něčím otravovat a na něco se ptát.

Když navíc vidím, že někdo zrovna chatuje přes FaceBook, tak přece nebudu rušit nějakými pracovními dotazy?! To bych asi nebyl v kolektivu moc oblíbený a jelikož jsem dobrý "týmový" hráč, tak je neruším u takové bohulibé činnosti :)


Nikomu nevadí flákající se kontraktor?

Nevím, tak nějak jsem předpokládal, že když zde pracuji jako drahý kontraktor od firmy, co mě sem pronajala, tak budu mít alespoň nějaké podmínky na práci. Není má chyba, že nemám počítač, že si mě nikdo nevšímá a nemá čas mi něco vysvětlit. V klidu si tedy studuji dokumenty, co mi dali a kašlu na ně. Jen nechápu, že takhle vyhazují peníze oknem, ale to vlastně není má starost.

Doufám jen, že mi ten proflákaný čas alespoň zaplatí, když si mě už objednali, což uvidíme hned v zápětí po skončení měsíce ;-)

Žádné komentáře :

Okomentovat