Dnes jsem pracoval jako "čistič"

Pracuji jako čističPondělí začalo "krásně", neboť jsem omylem nasedl do jiné tramvaje, začetl se do knížky a jel někam úplně jinam. Uvědomil jsem si to až po deseti minutách, kdy jsem přejel všechny odbočky. Takže, ven z tramvaje, čekání na zpáteční, čekání a přestup na správnou,... No a v devět jsem byl v nové práci jako na koni. Všichni už v rachotě seděli a usilovně pracovali. Šéf se sice nějak divně koukal, ale co už s tím?! Nikdo mi neříkal, zda mám chodit na osm nebo na devět.

Nastartoval jsem PC, otevřel poštu a koukám, že za víkend se mi vyrojilo asi 90 emailů od lidí a dalších asi 300 emailů posílaných jako hlášky a upozornění z různých počítačových systémů (ty mám naštěstí už v extra složkách). No paráda, tak to budu teď zase alespoň dvě hodiny probírat!? Nechápu, co to tady funguje za styl práce, ale vypadá to, že zde lidi vůbec netuší, jak zacházet s emailem ;-)

Proč tady každý dává všechny do kopie a ještě odpovídá všem, když si píše jen s jedním člověkem? Navíc, u většiny zpráv si ještě někteří "experti" zapnou, že požadují "potvrzení o přečtení", což vypadá dost komicky, když to dostane v kopii třeba 30 lidí a všichni zmáčknou odeslat potvrzení. Fakt, žasnu a až bude příležitost, tak se někoho zeptám, proč dává do kopie takovou velkou skupinu lidí, kterou ta pošta vůbec nezajímá a musí se tím balastem v mailboxu prohrabovat.

Jeden příklad: Dnes třeba někdo poslal email s nějakými soubory konkrétní osobě a dal do kopie celý svůj i náš tým. Adresát mu odpoví, že přílohu nemůže přečíst, ať to pošle ještě jednou nebo uloží někam na server a do kopie dá celý tým. Odesílatel mu odpoví, že uložil přílohu někam do adresáře na server a v kopii dá opět celý tým. Adresát mu odpoví, že soubory nemůže rozbalit, ať mu to odesílatel rozbalí a v kopii opět celý tým. Odesílatel to rozbalí a napíše opět všem lidem v týmu. Adresát poděkuje a v kopii opět...

Škoda mluvit! Jdu si pro kávičku a vrhnu se na čištění té pošty...


Večerní doplnění z domu:

Dnes jsem tedy opět NIC nedělal. Celé dopoledne jsem pracoval jako "Viktor čistič", tj. četl si poctivě všechny emaily, snažil se pochopit, o čem je řeč a na závěr jsem tu hromadu asi 400 emailů smazal.

Před čtvrtou si mě zavolal šéf, zda "prý" mám čas (celý den mám plno času), že by mi něco vysvětlil (o půl páté obvykle odchází). Tak jsem k němu sedl a on mi začal něco předvádět na počítači. Za 5 min. mu zvoní telefon a šéf se mi omlouvá, že musí odejít někam na poradu. Nevadí, říkám, doděláme to zítra.

No a tak já tady "pracuji" a kombinuji nudu s "usilovným" samostudiem ;-)

(Na závěr sem budu muset doplnit, jaká je má hodinová sazba, aby tyto zápisky měly tu správnou pointu a aby bylo jasno, kolik průměrných platů jsem tady už firmě promrhal tímto flákáním, za které osobně nemůžu.)

4 komentáře :

Anonymní řekl(a)...

Parada - precet jsem ted vsechny "dily" a bavim se. Taky mam neco odpracovano ve velkych mezinarodnich firmach a misty je mi to az neprijemne povedome - chce se to uklidnovat cetbou Dilberta :-) Moc se tesim na dalsi pokracovani.

P.S. A kdybyste nestihali a potrebovali na vypomoc brigadnika, tak se hlasim :-D

Jobie řekl(a)...

Pořád pátrám po tom, proč si mě vlastně objednali a nějak nechápu!? Faktury mi ale proplácejí, tak dělám, že něco dělám a nějak to neřeším. Kontrakt mi ale brzy končí, mám již nachystané něco nového, tak pak sem hodím konkrétní podrobnosti o té firmě pro zasmání. Ta firma stále nabírá nějaké "dementy", jako jsem třeba já, pro které ale pak nemá žádnou práci :-))

Mich řekl(a)...

Opravdu pěkná práce :D

Anonymní řekl(a)...

Supeeer!!!!!!!!

Okomentovat