Faktura za první měsíc "flákání" proplacena, 100 tisíc je doma!

Peníze bez práce a jak je vydělatZ minulých příspěvků je asi každému zřejmé, že jsem se celý měsíc v práci jen flákal, všichni na mě kašlali, nikdo se mi nevěnoval, nikdo mě ani nezaškolil, skoro nic jsem nedělal (samostudium teď nepočítám).

Byl jsem proto mírně nervózní, když jsem vystavoval první fakturu za ten první měsíc práce v Kolbence, kdy jsem pro firmu "pracoval" jako externí OSVČ.

Proplatí mi tu fakturu, když jsem skoro celý měsíc nic nedělal? Je to vůbec normální platit někomu, kdo se celý měsíc jen flákal? ANO, je to "normální" a sto tisíc mi přisvištělo na účtě. No to jsem teda čuměl, ale asi je to normální a jen já v tom vidím nějaké drobné nesrovnalosti.

Každopádně, vracet jim ten balík nebudu a už se těším na proplacenou fakturu za další měsíc ;-)


Jak dostat "za nic" 100 tisíc měsíčně?

Stále nechápu, ale zažívám realitu a opravdu nevěřím svým očím! Kdybych pracoval pro danou firmu jako normální zaměstnanec na HPP, tak bych měl měsíční plat asi tak 40-50 tisíc maximálně (obvyklý to standard v mé profesi) a byl bych docela spokojený. Takhle ale mám, jako externí konzultant (OSVČ), smlouvu na trochu jinou sazbu na hodinu a evidentně nikomu nepřipadá ani trochu divné, že vydělávám 100 tisíc měsíčně.

Předpokládal jsem ale, že když už podepisuji smlouvu na nějaké externí služby za takovou slušnou sazbu, že budu také něco dělat, že budu pro firmu přínosem a NE, že se budu celý měsíc jen flákat, že nebudu mít počítač, že nedostanu ani žádné základní zaškolení!?

Nikdo ani dosud netuší, zda opravdu umím to, proč si mě najmuli a proč mi platí ty peníze! Nikdo netuší, zda jsem si své znalosti jen nevymyslel a zda můj životopis není jen nějakou snůškou výmyslů a lží. Jsem stále mírně v šoku a takhle bych tedy vlastní firmu určitě nevedl ;-)

Napadá mě plno možností, jak takového stupidního systému využít a jak ten balík peněz ještě znásobit. Podaří se mi využít takové příležitosti? Nešlo by podobný princip uplatnit i v jiných firmách v zahraničí, kde se utrácí ještě mnohem více peněz za externí konzultanty?

Žádné komentáře :

Okomentovat