Jsou pracovní dny, kdy svítá o něco dřív

Nová práceDnes jsem se probudil už kolem třetí ráno a vrhnul jsem se s chutí do práce. Mám sice jakési - takési pracovní místo v Kolbence (jako OSVČ na fakturu), ale nejsem si moc jistý, zda tam vydržím a zda mne tam vůbec budou potřebovat.

Jak jsem tady již zmiňoval, zatím tam nic nedělám a ani nevím, zda mi proplatí fakturu za to moje flákání. Hledám si tedy stále nějaké dobré místo, kde bych něco opravdu dělal, kde bych měl alespoň nějakou jistotu příjmu, takže i dnes ráno jsem na to hned po zapnutí počítače vletěl.

Klasicky, kontrola všech starých i nových míst v ČR na českých pracovních portálech, poté přepnutí hledání na práce v zahraničí a opět kompletní kontrola. Nic moc a každý den stále ty samé nabídky ;-)

Asi ale začnu obesílat i ty pozice, na které se moc nehodím a nemám kvalifikaci, neboť se rád učím novým věcem. No a když nějaká firma není evidentně schopna někoho sehnat již pár měsíců (jsou i takové nabídky), tak jim zkusím napsat, že bych pro ně rád pracoval a že se cokoliv rád a rychle naučím. Šanci tomu ale moc nedávám.


Jsou čtyři ráno, čas na první pivko

Co dělat takhle brzo ráno, když se mi už nechce spát? Dám si vychlazené pivko z ledničky a vyřídím alespoň nějaké emaily. Je to hrůza, já vím, ale do ranního odchodu do rachoty to jedno pivko snad "rozchodím". Stává se ze mě ještě nakonec alkoholik, co chodí do Kolbenky a nic tam nedělá! To je tedy kariéra po letech ;-)

Do práce jsem dnes vyrazil opět brzo, neboť jsem od těch tří ráno byl již vzhůru. To bude zase den, říkal jsem si rozespale, ale nějak jsem to venku na vzduchu rozchodil. Snad to dnes v té práci vydržím! Jen jsem měl docela hlad, neboť jsem doma nesnídal a po té noční "šichtě" mi nějak vyhládlo. Každý normální člověk, co vstává v sedm, má v osm hodin teprve ráno. Kdo ale vstává ve tři, tak má v osm už skoro poledne :))


Práce žádná, ale snídaně je základ

V práci již šéf a jeden kolega na něčem makali, tak jsem si jen pustil počítač a šel na snídani do firemní kantýny. Ty snídaně tady mají opravdu úchvatné a skoro každý den si to docela užívám. Po snídani jsem opět nic moc nedělal. Klasicky, projel jsem nové emaily, četl si nějakou dokumentaci, chvíli jsem (z nudy) koukal, co dělá kolega, zkoušel jsem si nové programy...

Kolem poledne na mě ale začala padat únava z toho nevyspání a nebyl jsem schopen se soustředit ani na čtení dokumentace. Normálně se mi zavíraly oči a musel jsem jít na chvíli ven nadýchat se čerstvého vzduchu. Až do konce šichty po mně ale nikdo nic nechtěl. Šéf s kolegou šli opět na angličtinu (chodí nějak často) a já si jen trochu testoval nové programy na počítači.

Zase jeden dokonale pros..ný den!

Žádné komentáře :

Okomentovat