Každý den svítá o něco dřív

Náročná práceStejně jako včera, tak i dnes jsem se probudil již uprostřed noci a nemohl jsem usnout. Všichni doma spokojeně spali, ale já už od třetí ráno seděl opět u počítače a zase něco "řešil". Nemůžu nějak spát a jsem asi nějak "rozeštelovaný" z té nejistoty, zda mi vůbec zaplatí to flákání v nové práci.

Mazal jsem tedy v noci nějaké staré emaily, koukal opět na volná pracovní místa na internetu, četl nějaké zprávy na webu, jak to vypadá stále bledě na pracovním trhu. Moc "optimismu" asi škodí, jak je vidět ve všech těch zprávách z domova i ze světa, jak stoupá počet nezaměstnaných, jak lidi nemůžou najít práci, jak firmy mají finanční problémy a propouštějí zaměstnance. Musel jsem si opět otevřít pivko a říkal si, jak to zase dnes v Kolbence přežiju ;-)


To byl zase den v práci!

Noční začátek dne s pivkem, nevyspání, nuda v práci, flákající se kolegové, to všechno jsou věci, které moc nepodporují mé nadšení. Co mám ale dělat celý den, když na mě všichni kašlou? Fakt nechápu, co to má znamenat!?

Všichni dělají, že mají moc práce, ale většinou jsou na Facebooku, na poradách o ničem, na angličtině. Sem tam sice něco pracovního vyřeší, pak jdou ale v klidu na svačinku, na oběd, na kávičku, na cigárko, odpoledne brzo domů.

(Jeden "borec" si dnes třeba vzal náhradní volno a včerejší úkol, který měl udělat, tak "elegantně" přehodil na kolegu, který to dnes za něj musel dodělat. Šéf u toho docela soptil, když se to dozveděl, neboť mu borec slíbil, že to včera udělá.)

Kde se to v těch lidech bere, že mají takový přístup k práci bez nadšení a bez zápalu? Že by stále dozvuky socialistického myšlení a pokřivené výchovy? Nechápu a nikdy asi nepochopím, neboť takovou práci, kde se skoro každý druhý fláká, myslí jen na sebe a své požitky, na všechno kolem kašle a svou práci házi na druhé, jsem tedy opravdu nehledal ;-)


Hlavně, že budou prachy...

Už jsem se ale smířil s tím, že většina lidí kašle na okolní svět a hledí si jen svého. Dělám to nyní vlastně i já, neboť potřebuji peníze na život a tak se musím smířit s tou tupostí kolem. Neustále se ale přesvědčuji, že musím dále hledat práci, kde se budu moci realizovat, kde se můžu také něco naučit, kde budu mít kolem sebe nadšené a zapálené lidi - nadšené do práce i do života, kde bude také příjemné pracovní prostředí a kde bude radost pracovat. Nejde přece jenom o peníze, i když zrovna dnes bych měl raději mlčet.

Najdu ale vůbec nějakou takovou práci? Nechci trochu moc od života?

3 komentáře :

Anonymní řekl(a)...

Tak pozoruji, ze uz vam z toho pracovniho nasazeni zacina "hrabat" :-D

Vim, ze uz mate ted po tom kontraktu a uz asi pracujete, ale nepremyslel jste treba o tom, ze byste se do "normalni prace" vubec nevracel? Neslo by si to zaridit, ze byste delal i v budoucnu prave na ty kontrakty? Prijdete mi jako evidentne schopny clovek, ktery ma co nabidnout (nejen v CR, ale i v zahranici) - takhle neco budovat, delat si sam za sebe by nakonec mohlo byt "naplnujici" vic nez cokoli jineho.

Ocituji vam z jedne knizky: "Starling a business is, I believe, the best option for people whose skills don’t fit the job marketplace. For all those people who don’t fit into Human Resources recruitment pigeon holes - too young, too old, not enough experience, over-qualified, criminal record - working for yourself is the most enjoyable and lucrative option if you want a meaningful career."

Jobie řekl(a)...

Už je to historie, ale je pravda, že mi z toho tehdy docela hrabalo, proto jsem si to průběžně psal. Musím ty poznámky jen ještě náležitě vytřídit a načasovat publikování.

Do normální práce jsem se už nevrátil, jsem někde úplně jinde, ta správná pointa teprve přijde, tak vydržte :-)

(Jinak, díky za pěkný citát, napíšu o tom zamyšlení na hlavním blogu, neboť na něco podobného jsem taky přišel a změnilo to můj život.)

Anonymní řekl(a)...

Jsem napnut :-)

Jeste doplnim (to abychom zachovali credit), ze ten citat je od skotskeho podnikatele (jak jinak, je o nem dokonce i par radku ve Wikipedii) jmenem Duncan Bannatyne, knizka "Wake Up and Change Your Life".

Okomentovat