První měsíc je oficiálně na zapracování, říkal šéf v nové práci

Nová práceDnes mi šéf hned ráno vytvořil přístupové účty v nějakých databázích, ať si to prý sám vyzkouším, no a šel někam pryč. Nevím, jestli má zase nějakou poradu nebo šel "do pojišťovny", ale opět se tady sám vzdělávám.

Tak si brouzdám po dalších systémech, kam jsem se dříve nedostal, a trochu se v nich již začínám orientovat. Není se ale čemu divit, když si to tady všechno pomalu "studuji" již třetí týden. Za tu dobu by to snad pochopila i cvičená opice ;-)

Je deset hodin, skoro nikdo tady není, jdu vyzkoušet kantýnu v budově, kam chodí všichni na dopolední svačiny. Plno lidí tam již sedí, pochutnává si a diskutuje s dalšími kolegy. Koukám, kolik výtečného jídla je tam k výběru - čerstvé pečivo, koláčky všeho druhu, opečené tousty, čerstvé ovoce, sladkosti i slanosti. Dávám si chutnou polévku s pečivem a užívám si tu pravou "pracovní" idylku.


Pracovní idylka, smrádek a teploučko?

Každý den mě překvapuje, jak jsou tady všichni v pohodě, jak se nikdo moc nepředře, jak na všechno má každý čas a klid - i na ty ranní snídaně, dopolední svačinky, polední obědy v táckarně, odpolední kávičky, včetně výuky angličtiny pro zaměstnance v pracovní době. Prostě, taková idylka ve velké firmě, kde se točí obrovské peníze a všem je ukradené nějaké firemní hospodaření s časem i s prostředky.

Do oběda jsem opět NIC nedělal a pak se jen chvíli koukal, co dělal jeden kolega na počítači. Docela jsem tomu rozuměl a asi bych to už zvládl i sám, tak snad brzy dostanu možnost si také něco vyzkoušet. Uvidíme, konec třetího týdne nicnedělání v nové práci se pomalu blíží ;-)

Šéf mi odpoledne poslal nějaký Excel, kam bych si měl zapisovat, co každý den dělám, kdy on to pak podepíše a na základě toho výkazu mi pak bude proplacena faktura. Tento první měsíc prý bereme oficiálně jako zaškolování, takže si tam mám psát každý den nějaké studium, získávání informací o procesech ve firmě atd. Evidentně jim to moje měsíční flákání nebude vadit a všem je úplně jedno, že při dobrém vedení bych byl schopen pracovat naplno hned po týdenním intenzivním zaučení.

Klasická Kolbenka, co nadělám, tady to funguje asi trochu jinak, jak tak vidím. Ve své podstatě jsem ale rád, kdo by nechtěl být extrémně dobře placen za pouhé flákání? Když mi proplatí fakturu za to mé měsíční nicnedělání, tak se mi tady snad bude i líbit ;-)

Žádné komentáře :

Okomentovat