První "pracovní úkol" v nové práci

Nová práceDnes jsem dostal svůj první "pracovní úkol". Ráno totiž přišel někdo z firmy, že má problém a jelikož tomu nikdo "nerozuměl", tj. nikomu se nechtělo to řešit, tak jsem byl pověřen jedním kolegou najít nějaké řešení. Internet mi funguje, hledat taky umím, tak hledám v Google možné řešení problému, o kterém vůbec nic nevím a kterému skoro nerozumím (je to úplně z jiného oboru, než který bych měl mít na starosti). Nevadí mi to, alespoň se tady nenudím a něco nového se naučím.

Všem je úplně jedno, že jsem z jiného oboru a že se tím budu zabývat celé dopoledne. Mají asi radost, že mi mohli vůbec zadat nějakou práci ;-)


Všechno je možné "za chviličku"

Chtěl jsem se něco zeptat kolegy, co mi tu práci zadal, ale mám prý přijít za chvíli (byl zrovna na FaceBooku), tak jsem šel za dalším kolegou vedle a ten si hrál s novým mobilem, prý že se na to za chvíli podívá. Zkusil jsem najít toho zaměstnance, co ráno hlásil ten problém, ale byl zrovna na svačině a přijde prý za chvíli. Tak jsem si v klidu brouzdal po internetu, hledal řešení problému, dělal si poznámky a linky na možná řešení.

Odpoledne mne šéf poslal, ať se osobně zeptám v nějakém systémovém týmu, kdy mi už konečně přidělí ta práva, abych si mohl nainstalovat potřebné programy do počítače. Zjistil jsem tam, že ten požadavek nemůžou ani najít a když jsem je odkázal na šéfa, tak to najednou bylo "za chvíli", tj. na počkání. Zasmál jsem se, řekl to šéfovi a šel jsem si konečně instalovat nějaké programy.

Dost dobrý fór! Tři týdny sedím v nové práci a nic nedělám. Nejprve čekám na počítač, poté na přidělení práv administrátora, kdy někdo zašantročil šéfovu žádost, no a skoro po třech týdnech si můžu konečně začít něco instalovat!

Mám docela rád svou novou práci, ale takový "chaos" a "flákárnu" jsem tedy opravdu ještě nikde nezažil :)

Žádné komentáře :

Okomentovat