Vzdělání a znalosti jsou základem úspěchu na pracovním trhu

Vzdělání, znalosti, studiumCelé dopoledne jsem si dnes v práci stahoval z internetu nějakou dokumentaci, kterou bych chtěl ve volných chvílích studovat, abych si rozšířil svou odbornost v oblastech, které mě zajímají. V práci stále nic nedělám a už mě nebaví sám studovat nějaké jejich interní systémy. Nebaví mě stále se někomu vnucovat, ať mi něco vysvětlí, nebaví mě to flákání.

Počkám, až se mi šéf nebo někdo z kolegů bude věnovat a vysvětlí mi to osobně i s praktickými přiklady. Jak jsem psal již v minulých příspěvcích, plán na celý první měsíc v nové práci je mé "zaškolování", které mají na starosti všichni moji kolegové. Tak nebudu předbíhat a počkám, až si někdo z nich udělá čas a splní svůj "plán" ;-)

Nikdo si mě dnes (jako obvykle) nevšímá, všichni na něčem "usilovně" pracují (jeden kolega si třeba vybírá nový foťák na webu, další diskutuje na FaceBooku), tak si budu alespoň studovat materiály, co považuji já za důležité a co uplatním i někde v jiném zaměstnání.


Vzdělání a znalosti jsou základem úspěchu!

Rozhodl jsem se, že na sobě nyní budu usilovně pracovat a vzdělávat se. Chtěl bych si udělat nějaké odborné zkoušky a získat certifikace, ať si do budoucna zlepším svůj odborný profil.

Všichni šli zrovna na oběd, tak si v klidu můžu studovat, neboť dnes na oběd půjdu později, abych se vyhnul těm davům v táckárně. Uvidím po obědě, zda se bude dít něco pracovního, no a když tak dnes půjdu dříve domů.

Šéf má stále nějaké porady nebo co, tak si všichni v týmu hledí svého. Každý něco málo řeší, ale nikdo se moc nepředře, jak to tak sleduji. Šéf vypadne, což je pokyn pro ostatní, aby šli na cigárko nebo na svačinku, aby zapnuli FaceBooky a jiné taškařice, no a všeobecná zábava začíná.

Celé odpoledne jsem si četl nějakou dokumentaci a těšil se, že můžu dnes vypadnou dříve. Pobavilo mě, že jak jsem odcházel domů, tak všichni kolegové už byli pryč a po mém odchodu zůstal v práci jen šéf a něco si dodělával. Fakt komedie! Tým je pryč a jediný šéf zůstává v práci a maká ;-)

Žádné komentáře :

Okomentovat