Všude samý externista a externí firmy

Externisté se všude serouV posledních dnech se v Kolbence každé ráno nějak hroutí jejich základní informační systém, který používají i firemní zákazníci. Spadne nějaká databáze, nefungují nějaké aplikace, servery mají pomalou odezvu, uživatelé nemůžou pracovat a firemní zákazníci nemůžou provádět běžné operace.

Vždy kolem začne zmateně pobíhat tým managerů a všichni hledají příčinu, zjišťují následky, kontrolují nápravu. Důvodem je ale zastaralý počítačový systém, tedy asi jeho architektura, neschopnost managerů kontrolovat nasazování nových verzí a příliš velké množství externích dodavatelů. To je asi jádro všech problémů!

Všude kolem sedí nějací externisté z různých velkých firem a pracují na nových projektech, které se průběžně zavádějí do provozu s napojením na starý systém. Těch externích dodavatelů různých částí informačního systému je asi deset, bych si tak tipnul, no a všichni se potýkají s tou starou částí, která všechno spojuje dohromady.

Nikdo z těch dodavatelů ale skoro nic netestuje a vše se ladí, až při nasazení do provozu. Není se pak co divit, že "najednou" nic nefunguje a odborníci všude kolem pobíhají a snaží se zajistit nápravu. Zákazníci firmy zatím všude pláčou a já jsem jen rád, že mezi ně nepatřím ;-)


Je výhodné zaměstnávat externisty?

Ani se nedivím, že v Kolbence pořád něco nefunguje. Já jsem externista, vedle sedí kolega externista, počítač mi instaloval externista, práva na počítači mi upravoval další externista, problémové počítačové systémy dodávají externí firmy,...

Outsourcing práce a firemních nákladů všude, kam se podívám. Vlastně i to polední jídlo v táckárně dodává externí firma, tak se vlastně ani moc nedivím, že ta "kvalita" stojí za to :-))

Žádné komentáře :

Okomentovat