Hledáme nové lidi jako zaměstnance, externisty, nebo kontraktory

Peníze bez práce a jak je vydělatDnes přišel za šéfem nějaký jiný šéf z jiného oddělení a stěžoval si mu, že nemůže sehnat nové lidi do svého týmu. Prý mu personální oddělení už pár týdnů posílá nějaké uchazeče o práci, kteří nic neumí a tak je musí hned po úvodním pohovoru odmítat.

Ptal se mého šéfa, jak on hledá nové zaměstnance, jak by konečně mohl najít nové lidi, no a společně si stěžovali, jak jejich týmy mají hrozně moc práce a že "nejsou lidi". Šéf mu poradil, ať dá na HR požadavek na externisty nebo kontraktory a nespoléhá se jen na zaměstnance na HPP. Prý se mu tak přihlásí více kvalitních odborníků a odkázal na mne, jak jsem se pěkně zapracoval a jak jeho týmu výborně pomáhám.

Musel jsem se v duchu smát, když tam celý den nic nedělám, ale zapojil jsem se s nimi do hovoru, neboť stáli vedle a celou jejich debatu jsem slyšel. Zmínil jsem se, že znám pár odborníků, kteří by možná měli zájem o práci a zda-li je můžu doporučit. Napadla mne totiž geniální věc :-)


Jak "prodat" firmě nové zaměstnance?

Nedávno jsem měl schůzku s kolegy z bývalé práce a několik z nich se zmínilo, že hledají novou práci za více peněz a nemůžou nic najít. Asi dva z nich by se určitě hodili do Kolbenky na pozice, které hledal ten druhý šéf, no a další by se zase hodil do našeho týmu.

Oba šéfové mi vysvětlili, že veškeré požadavky na nové pracovníky, ať už kmenové zaměstnance na HPP, externisty, kontraktory, musí dělat přes personální oddělení, které dělá inzerci a prvotní filtr žádostí. Ať se tam tedy zastavím a domluvím se s nimi, že jim pošlu nějaké uchazeče o práci. No a v ten moment mě to napadlo!

Mohl bych jít na HR oddělení a domluvit s nimi, že jim pár známých pošle životopis s žádostí o práci, proč to ale neudělat jinak? Přišel jsem na personální a začal tím, že znám firmu, která nabízí kontraktory se specializací, kterou požadují šéfové dvou týmů. Jakým způsobem tedy přijímají nabídky na pronájem kontraktorů?

Dostal jsem základní informace, že dodavatelská firma musí napsat cenovou nabídku, koho a za kolik nabízí, oni to vyhodnotí a pak někoho vyberou. Věděl jsem, že to už je formalita, když tu firmu a dané specialisty doporučím těm šéfům přímo já ;-)


Jak vydělávat "bez práce"?

Napadlo mě totiž, že bych mohl založit firmu, která bude nabízet specialisty různým firmám, kdy začnu s kamarády, které prodám do Kolbenky a v budoucnu to můžu rozšířit do jiných oblastí a firem (u nás i v cizině). Vím, kolik asi tak vydělávají kamarádi (40-60 tisíc/měsíčně), takže bych jim nabídnul "trochu" více (80-100 tis.), no a v Kolbence bych mohl každého pronajmout za 120-150 tisíc měsíčně. Zisk při 2-3 kontraktorech zatím nic moc, ale při nárustu třeba na 10 osob v budoucnu, by to už vypadalo slušně, že?

Píšu si tedy urgentní úkoly na příští týden:

- založit firmu (s.r.o. nebo Ltd.), která bude nabízet specialisty různého typu firmám u nás i v cizině

- přesvědčit kamarády, že mám pro ně práci a když budou pracovat jako kontraktoři, tak si vydělají min. 2x více

- napsat nabídku na pronájem kontraktorů do Kolbenky a přesvědčit HR oddělení, že nabídka dané firmy je nejlepší

Jak tedy rychle založit firmu, za co nejméně peněz, která by mohla podnikat u nás i v cizině? Jak přesvědčit kamarády, že pracovat jako kontraktor (OSVČ) je výhodnější? Můj stávají kontrakt brzy skončí a tohle by mohla být ideální příležitost, jak ještě využít kontaktů ve stávající firmě na rozběhnutí podnikání. Mimochodem, za sebe bych tam mohl také někoho dohodit přes svou novou firmu :-)

5 komentářů :

Anonymní řekl(a)...

zdravim, zajimava nabidka, zkousel jsem psat pres formular ale zatim nic neprislo.

diky DH

zep--zavinac--centrum.cz

Jobie řekl(a)...

Jen pro upřesnění, tohle není žádná nabídka na práci pro čtenáře. Píšu jak jsem začal v "Kolbence" a o tom, jak mě napadlo založit firmu a jaké kroky jsem si připravoval, abych to rozběhl.

Anonymní řekl(a)...

:D

Anonymní řekl(a)...

Tohle v podstatě už dávno dělají všechny personáky, nic nového;)

Anonymní řekl(a)...

Nesouhlasim, to personalky nedelaji. V personalce je vetsinou slecna, ktera o technickych profesich nevi vubec nic.
Obcas si myslim ze cv vybiraji snad jen ze sympatie jestli se jmenujes Marie nebo Tereza.

Okomentovat