Jak vyoraná kobzole může vůbec pracovat?

Nová práceDnes jsem vyrazil do práce v opravdu hrozném stavu. Přišel jsem totiž domů kolem druhé ráno a pěkně podroušený. Včera volala kamarádka, ať s ní jdu na pivko, no a já neodolal. Jsem debil a co bych dal za to, kdybych to mohl vrátit a nikam nechodil!

Pivo, pivo, pivo,... paňáky na závěr. Hrůza! Vůbec nevím, jak jsem dorazil domů a moc si toho ani nepamatuji. Netuším, jak se mi podařilo ráno vstát a jít se psem, nechápu, že jsem dorazil již na osmou do rachoty.

Naštěstí, dnes zde šéf není, takže nemám žádné úkoly. Kolegové si mě klasicky nevšímají, tak to snad nějak přežiju. Po příchodu a kontrole emailů jsem ale raději vyrazil na snídani a dal si míchaná vajíčka s opečenou slaninkou. Trochu mě to postavilo na nohy. Ještě uvidím, jak to bude vypadat kolem oběda a jestli zde neusnu, tak budu opravdu borec ;(

Skočil jsem si přes oběd do města na česnečku a pivko, abych se trochu vzpamatoval a vyrovnal "tlak" v těle po tom včerejšku (dnešku). No a docela mi to pomohlo. Odpoledne v rachotě jsem nějak přežil, neboť jsem dělal asi půl hodiny nějaký přehled pro šéfa, co mi zadal mailem. Zbytek dne jsem se pak nějak bambelal a dodělával si nějaké soukromé úkoly, co bych jinak musel dělat doma.

Je to fakt paráda, že si můžu dělat, co chci, nikdo si mě nevšímá, nikdo mě nekontroluje a všem je jedno, že se tady flákám a přitom stojím firmu takové prachy. Je to ale můj problém? Není! Je to problém firmy, která si mě objednala, která mi nedává práci, která mi takové flákání umožňuje. Dobře jim tak! Možná jim to dojde, až mi zase budou muset proplatit fakturu ;-)

Už dávno jsem se naučil, že člověk nemá řešit to, co se ho netýká a co nemůže nijak ovlivnit.

Žádné komentáře :

Okomentovat